Український портал практики Європейського суду з прав людини


 
  Про нас
Про проект
Про журнал
Базові документи
Повні тексти рішень
Ухвали щодо прийнятності
Справи щодо України
Комюніке
Рішення за статтями Конвенції
Дослідження, коментарі
Інформаційно-довідкові матеріали
Анонс 
Корисні посилання

Журнал
  №: Рік:

Пошук

Інтернет-підтримка: 
ТОВ "Інтерактивні Системи"
Репетитор англійської мови
Петропавлівська Борщагівка.
Англійська для школярів.
 


Стаття з журналу № 1'1999

Назва
 
Відбір суддів. Інформаційне повідомлення
(Choosing the Judges. Media Briefing)
 
Зміст
 Інформаційне повідомлення

ВІДБІР СУДДІВ

1 листопада 1998 року єдиний Європейський суд з прав людини, що працюватиме на постійній основі, розпочне свою діяльність у Страсбурзі, замінивши собою діючі нині органи — Суд і Комісію з прав людини.

До складу нового Суду входять 40 суддів, обраних Парламентською Асамблеєю2 Ради Європи у складі 286 членів парламентських делегацій від 40 держав — членів Ради.

Кожний уряд подав список трьох кандидатів, які повинні мати високі моральні якості, а також або відповідати вимогам, які висуваються для призначення на високу судову посаду, або ж бути правознавцями з визнаним авторитетом (серед суддів попереднього складу, які відбиралися за тими самими правилами, були представники національних Верховних судів, професори університетів, практики права тощо).

Судді не можуть займатися професійною діяльністю, несумісною з виконанням ними своїх посадових обов'язків на постійній основі у Страсбурзі. Вони обираються строком на шість років; із досягненням 70-річного віку судді складають свої повноваження.

Спеціальний підкомітет Комітету Парламентської Асамблеї з правових питань і прав людини провів співбесіди з кандидатами протягом трьох сесій, організованих у грудні, січні та квітні. Головою спеціального підкомітету був лорд Кіркхил (Kirkhill) (Сполучене Королівство, соціаліст), а до його складу входило 12 осіб.

Із липня 1998 року судді почали процес обрання голови і заступника голови, а також секретаря Суду та його заступників. Вони також почали роботу над визначенням регламенту та вирішенням інших організаційних питань.

Юрисдикція нового Суду є безпрецедентною в історії судочинства: після ратифікації Конвенції Росією в травні минулого року вона охоплює 40 держав, від Атлантичного до Тихого океану, і буде гарантом прав людини майже для 800 мільйонів європейців.

Як політична організація, створена у 1949 році, Рада Європи стоїть на захисті демократії та прав людини на всьому континенті. Вона також розробляє заходи спільного реагування на соціальні, культурні та правові проблеми, що постають перед 40 державами-членами.


2 Вибори відбулися на січневій і квітневій сесіях Асамблеї. Вони проводилися шляхом таємного голосування. Вибори судді від Росії ще не відбулися.

  

Голосування

Будь-ласка оцініть корисність матеріалу для правничої практики в Україні:
 
Ваша оцінка: дуже корисний
корисний
частково корисний
не корисний
Ваше ім'я:
Коментарі:

 

Усі права на матеріали, розміщені на «Українському порталі Європейського суду з прав людини», охороняються згідно із законодавством України. При цитуванні та використанні будь-яких матеріалів посилання на «Український портал Європейського суду з прав людини» обов`язкове. При цитуванні та використанні в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на «Український портал Європейського суду з прав людини» обов`язкове. Републікація будь-яких матеріалів «Українського порталу Європейського суду з прав людини» можлива тільки за письмовою згодою Всеукраїнського благодійного фонду «Українська Правнича Фундація».

 Copyright © 2003-2024 Українська Правнича Фундація     http://www.eurocourt.in.ua